Piec typu ACLE 1000

Obecnie trwają prace związane z zainstalowaniem pieca do obróbki cieplnej typu ACLE 1000.

Na hali Obróbki Cieplnej zostanie uruchomiona nowa linia produkcyjna, która będzie się składać z automatycznej ładowarki, myjki do odfosforanowania, pieca do hartowania, wanny do hartowania, myjki do mycia przed odpuszczaniem, pieca do odpuszczania oraz dwóch wanien po odpuszczaniu.

Nowa linia technologiczna firmy SECO/WARWICK typu ACLE będzie zasilana atmosferą endotermiczną z generatora, wyposażonego w układ automatycznego dozowania ilości potrzebnej w danym momencie procesu atmosfery w piecu w zakresie 25-100% wydajności generatora.

Aktualnie odbywają się prace związane z montażem maszyny, po których planowany jest rozruch. Przewidywany termin uruchomienia nowego pieca to wrzesień 2017r.

rozladunek myjki2 cd1rozladunek myjki2 cd2rozladunek myjki2rozladunek pieca do odpuszczaniarozladunek wannyustawianie pieca do hartowaniaustawianie transporterawprowadzenie wannywprowadzenie myjkiwprowadzenie myjki2 cd2wprowadzenie pieca do hartowaniawprowadzenie pieca do hartowania cdwprowadzenie pieca do hartowania cd1wprowadzenie myjki2